Jdi na obsah Jdi na menu
 


Již odnepaměti se o moc přetahují síly Řádu a Chaosu, ať už jsou reprezentovány jakoukoli formou. Nezasvěcení tomu říkají souboj Dobra a Zla, což je z hlediska fungování světa samozřejmě naprostý nesmysl. I ti „Dobří“ konají ohavné věci, a to nejen na bytostech „Zla“. Stejně to platí i naopak – takříkajíc zlé bytosti někdy pobijí tak obávané vrahy a zkorumpované šlechtice, že tím nevědomky vlastně konají dobro..
            Za svých 400 let života jsem měl již nesčetně možností poznat, že se boj nepřibližuje ke svému konci. To je jedině dobře, protože kdykoli se vlády nad světem na chvíli ujme jedna frakce, vznikají masakry a Země se začne bouřit a svůj hněv začne ukazovat pomocí sérií přírodních katastrof.
            Aby byla rovnováha udržena, byl před několika tisíci lety založen spolek zvaný Strážci Soumraku (Guardians of Twilight). Soumrak, stejně jako úsvit, je totiž doba, kdy jsou síly Řádu a Chaosu v rovnováze. Členové spolku jsou odpadlíky mezi jednotlivými frakcemi, kteří pochopili, že neustálá honba za mocí je mrháním času. Vůdcem spolku je zkušený battlemage, následován elitními bojovníky, připravenými chránit rovnováhu i za cenu svých životů.
            Dost už ale o nás, Strážcích soumraku, ty jsi zde úplně z jiného důvodu a pokud by ses o nás chtěl dozvědět více, cestu k informacím si musíš najít sám. Jako každý člověk, který dosáhne hranice připravenosti, jsi tu, abys zvolil mezi Řádem a Chaosem. Mé jméno je Shadow a jakožto vůdce spolku již tvou volbu znám. Je však na tobě, abys svou volbu vyslovil nahlas..